Powiatowy Konkurs Kaligraficzny

Blanka Włodarczyk uczennica klasy II a naszej szkoły, zdobyła III MIEJSCE w Powiatowym Konkursie Kaligraficznym „ I ty możesz zostać mistrzem pióra” . Konkurs był zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 24 im. Jana Marcina Szancera w Częstochowie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy, Delegatury w Częstochowie, Kuratorium Oświaty w Katowicach. Blanka  niezwykle starannie przepisała i ozdobiła tekst wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej „Szedł kominiarz po drabinie”, zgodnie ze wszystkimi zasadami kaligrafii.  Jej praca została wyłoniona spośród  392 prac uczniów klas drugich i trzecich z 96 nie tylko częstochowskich szkół podstawowych. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta, uświetniona obecnością wielu znamienitych gości. Takie wyróżnienie to niezwykły sukces w dobie komputerów i smartfonów, gdy pisanie często ma postać przepisanego komputerowo druku lub banalnych telefonicznych smsów. Mistrzyni pióra serdecznie gratulujemy!