Młodzi szpadziści z całego kraju kolejny raz rywalizowali w Częstochowie

Szermierka dawniej zwana fechtunkiem to praktyka władania bronią białą. Tę dyscypliną sportową uprawia uczeń klasy IV b NIKODEM ZAWADA. Należy do klubu szermierczego WKS Kmicic w Częstochowie.

Zawody, w których Nikodem brał udział opisane zostały w artykule:

Młodzi szpadziści z całego kraju kolejny raz rywalizowali w Częstochowie
 PP 18.09.2016 18:41
 Prawie 150 zawodników i zawodniczek z całej Polski wzięło udział w Międzynarodowym Turnieju Szermierczym młodzików i dzieci do lat 13 w szpadzie Kmicic Cup, który rozegrano w sobotę, 17 września w Akademickim Centrum Sportowym w Częstochowie.

– Nasza impreza, jak zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem i tak naprawdę inauguruje sezon 2016/2017 w szpadzie. Jak zwykle w organizacji zawodów mocno wspierał nas Urząd Miasta Częstochowy, Śląski Związek Szermierczy oraz Polski Związek Szermierczy. Pomagały także zaprzyjaźnione z nami firmy, które fundują atrakcyjne nagrody dla najlepszych. Nie możemy też zapomnieć o wkładzie rodziców w przygotowanie imprezy – podkreśla prezes Kmicica Stanisław Sączek.

To była już trzynasta edycja częstochowskim zawodów. W szpadowych zmaganiach wystartowali szpadziści i szpadzistki w kategoriach z rocznika 2005-2006 oraz 2003-2004. Częstochowski klub reprezentowali Marcin Żelazny, Jędrzej Krzemiński, Mateusz i Mikołaj Puchała, Jan Wawrzyniak, Maksymilian Wesołowski, Radosław Ordowski, Nikodem Zawada, Jonasz Marek, Jan Wojtania, Patryk Cpałka, Kacper Krasucki, Łukasz Parafiniuk, Emilia Gawrońska, Kornelia Malinowska, Iga Purgal.