jak

„Jak dobrze znasz swoje miasto?”

„Jak dobrze znasz swoje miasto?” to tytuł miejskiego konkursu wiedzy o mieście Częstochowa zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 13 im. K. Makuszyńskiego. Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka.

We wtorek 23 listopada 2016r uczniowie sześciu szkół podstawowych wykazali się  znajomością historii miasta, architektury, osób znanych związanych z Częstochową oraz środowiska przyrodniczego, w jakim żyjemy. Zaprezentowali również umiejętność posługiwania się planem miasta. Uczestnicy pracowali w zespołach trzyosobowych, wykonując zadania indywidualnie i grupowo. Zmagania uczniów były oceniane przez jury, w skład którego weszli:

Prezes Zarządu Okręgu Częstochowskiego Polskiego Związku Filatelistycznego Jacek Kubczyk, sportowcy Klubu AZS Częstochowa  trener Wojciech Pudo, zawodnicy Rafał Szymura i Adam Kowalski, Przewodnicząca Rady Dzielnicy Lisiniec Justyna Curran, Przewodnicząca Rady Rodziców SP 13 Aleksandra Kaczmarek, Dyrektor SP 13 Iwona Olszówka oraz nauczyciele szkół biorących udział w konkursie.

Prezes Polskiego Związku Filatelistycznego pan Jacek Kubczyk wygłosił interesującą prezentację o dziejach  znaczka pocztowego oraz zachęcał do rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

Trener Klubu AZS Częstochowa pan Wojciech Pudo  krótko przybliżył  historie AZS-u oraz wraz z zawodnikami sprawdził sprawność fizyczną naszych uczestników.

Zwycięzcami III Miejskiego Konkursu „ Jak dobrze znasz swoje miasto?” okazały się drużyny ze szkół:

1. SP 13– nauczyciel Sylwia Brewczyńska-Grynbaum
  2. SP 46 – nauczyciel Agnieszka Górnik
  3. Zespół Szkół nr 2 – nauczyciel Tomasz Szczygłowski

Zobaczyć  można też  było prace plastyczne wykonane przez uczniów klas I-III  na temat „ Jesienna Częstochowa na znaczku pocztowym”.  Zwycięzcami zostali:

I miejsce – Alicja Foltarz – opiekun p. Grażyna Adamowska

II miejsce – Oliwia Lenart – opiekun p. Beata Rabsztyn

III miejsce – Jakub Flis –opiekun p. Dorota Morawiec

Wyróżnienia :

Maja Chrapońska – opiekunowie p. Beata Bednarska p. Barbara Seweryn

Zuzanna Gepchard – opiekunowie p. Beata Bednarska p. Barbara Seweryn

Bartosz Bielawski  -opiekun p. Beata Chmielarz