edukacjaj

Aktywna Edukacja

Program Aktywna Edukacja jest prowadzony w ramach projektu „Wdrożenie podstawy programowej kształcenia ogólnego w przeszkolą i szkołach współfinansowanego”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Liderem programu jest Ośrodek Rozwoju Edukacji, natomiast Centrum Edukacji Obywatelskiej pełni rolę partnera odpowiedzialnego za stronę merytoryczną. Głównym celem programu Aktywna edukacja jest wyposażenie dyrektorów szkół i nauczycieli w wiedzę i umiejętności niezbędne, by wdrażanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) przyniosło jak największy pożytek. Uczestnicy programu poznają rozwiązania metodyczne i organizacyjne pozwalające wykorzystać nowoczesny sprzęt w taki sposób, by jak najlepiej wspierał proces nauczania i uczenia się uczniów.

PRZEBIEG I ORGANIZACJA KURSU
Efektywne nauczanie z wykorzystaniem TIK w projekcie: Wdrożenie podstawy programowej kształcenia ogólnego w przedszkolach i szkołach.
ORGANIZACJA KURSU:
Kurs „Wdrożenie podstawy programowej kształcenia ogólnego w przedszkolach i szkołach” prowadzony jest przez Internet.
Kurs służy doskonaleniu metod nauczania oraz wykorzystania TIK w pracy z uczniami. Wspiera koordynatora szkolnego w upowszechnianiu tych metod w swojej szkole. Zadaniem uczestników jest zapoznawanie się z zamieszczonym w kursie materiałem oraz wykonywanie zadań, po każdym module.
PRZEBIEG KURSU:
Kurs składa się z sześciu modułów merytorycznych. Każdy z nich można podzielić na trzy etapy: zapoznanie z materiałami, wykonanie zadań i komunikacja na platformie.

Plan działania zespołu tik w Szkole Podstawowej nr 13 im Kornela Makuszyńskiego w Częstochowie